Valdas Ančeris

Valdas Ančeris

Esu Valdas Ančeris. Gimiau 1962m. pavasarį, Klaipėdoje. Čia augau, baigiau mokslus, sukūriau šeimą (turiu dvi dukras) ir gyvenu po šiai dienai. Pastarųjų dvidešimt kelių metų užsiėmimas - tapyba.

Fotografija sudomino tėvukas, kai buvau maždaug dešimties metų amžiaus. Supažindino su savuoju "Zenit 3m" - kas, kaip ir kodėl jame vyksta, paaiškino cheminių procesų subtilybes. Pirmąjį mano fotoaparatą,"Smena-Rapid", padovanojo dėdė. Toliau sekė beveik visos "Smenos", "Zorkij", "FED‘ai", "Kijev4a", "Zenit’ai" . Mokykloje buvau "klasės reporteris", lankiau fotobūrelį. Mėgau fotografuoti gamtą, jūrą, miestą, domino fotografika. Visą "chemiją" dariausi pats - šie procesai taip pat buvo be galo įdomūs. Vėliau, sukūręs šeimą, įvykius vis dažniau ėmiau fiksuoti skaidrėse ir "fotolab’inėse" nuotraukose.

Skaitmeninė fotografija, visų pirma, sudomino "patogumu" ir tik vėliau savo neribotomis galimybėmis. Pirmasis skaitmeninis - "Canon A75", vėliau "Panasonic FZ18", o pirmas DSLR - brolio "Olympus E300". Šiuo metu fotografuoju su "Nikon D90" ir pora juostinių - "Nikon FE" ir "Canon AE1".
Temos - įvairios mintys, emocijos, ironija, kurias dažniausiai išreiškiu komp. manipuliacijų ar koliažų pagalba. Na, ir aišku, jūra.. - gimus ir užaugus Klaipėdoje šios temos, ko gero, neįmanoma išvengti.
Mėgstamiausi fotografai - R.Urbonas ir R.Treigys.